Heerenveen-midden WhatsApp Buurtpreventie


Tijdens de infoavond “Hoe veilig is onze wijk” is er al enige uitleg gegeven over WhatsApp buurtpreventie. Wijkbelang wil graag in de hele wijk buurtpreventie. De gemeente Heerenveen en politie werken hier graag aan mee. In onze wijk zijn al in enkele straten WhatsApp groepen actief. Er hebben zich al enkelen als beheerder opgegeven maar er zijn nog meer nodig, Dus graag opgeven als beheerder van WhatsApp buurtpreventiegroep.

Hoe werkt het?

Als u zich aanmeldt wordt u toegevoegd als lid van een WhatsApp groep in de zone waar u woont. Zodra u of iemand anders uit deze groep een verdachte situatie signaleert, meldt u dit bij 112 en geeft u dit door in de WhatsApp groep. Zo bent u meteen op de hoogte wat er aan de hand is en werkt u mee aan het veiliger maken van onze wijk. Ook kan de politie meldingen doorgeven via de groep. .Afhankelijk van of er een melding is, ontvangt u één of meerdere berichten via deze WhatsApp groep. Uit ervaring van wijk de Greiden waar men dit al enkele jaren gebruikt, blijkt dat het om maximaal enkele berichten per maand gaat. De beheerders zorgen ervoor dat de WhatsApp groep alleen gebruikt wordt waar het voor bedoeld is. Iedere deelnemer krijgt een sticker en flyer met spelregels.

Hoe kun je je aanmelden?

Heeft u de beschikking over een telefoon met WhatsApp, helpt u graag mee aan de veiligheid in uw wijk?

Dan kunt u zich aanmelden op: activiteiten@wijkheerenveenmidden.nl
Of een WhatsApp berichtje sturen naar 06 30287142
Verdere informatie is te vinden op www.wabp.nl